Dnešní datum: 02. 12. 2020     | Hlavní stránka | Dokumenty ke stažení | Odkazy | Rozšířené vyhledávání   
  Klub chovatelů kníračů České republiky 1927 z. s.
  IČO: 62931661
HLAVNÍ MENU
AKTUALITY
TOP články
Seznam témat
Kniha návštěv

Historie KCHK
Adresář PKCHK
Adresář předsedů poboček
Adresář poradců chovu
Přihláška
Klubové normativy
Zápisy z předsednictva

CHOVATELSTVÍ
Chov. stanice
Krycí psi
Nakryté feny
Seznam krytí
Nezabřezlé feny
Přehled vrhů
Zdravotní výsledky MK
Zdravotní výsledky SK
Zdravotní výsledky VK
Výsledky bonitací
Výsledky svodů
Termíny akcí KCHK
Standardy
Formuláře ČMKU
Přihláška k vrhu - zadní *.pdf, *.doc
Jak na to?
Posuzovatelé očních vad
Posuzovatel RTG DKK
Zdraví kníračů
Genetika zbarvení srsti
Rozhodčí specialisté

VÝSTAVY
Seznam šampionů
Český junioršampion
Český šampion
Interchampion
Grand šampion
Veteran šampion
Klubový šampion
Klubový šampion - řád pro udělení
Výsledky výstav

VÝCVIK
Výcvikové akce
MR KNÍRAČU 2020
Zkoušky z výkonu
Den s kníračem
Podmínky nominace na MS
Klubový šampion práce
Archiv - výcvik

Sponzoři

Zkušební řády
Agility
Záchranáři

INZERCE
Inzerce - štěňata
Inzerce - dospělí
Pomáháme si

FOTOGALERIE

Galerie
Přidat obrázek
Videa

Chovatelství - archiv
Knírač malý č., b. Knírač malý čstř. Knírač malý p+s Knírač střední
Knírač velký

LITERATURA
Zpravodaj KNÍRAČ
Knírač 2012->
Knírač 1995-2010
Články

OSTATNÍ
Chov psů
Naši knírači

Zpráva o chovu středních kníračů za období 2015 - 2018
Vydáno dne 24. 02. 2020 (647 přečtení)Zpráva o chovu středních kníračů černých za roky 2015-2018

2015

V roce 2015 se narodilo 77 štěňat (38 psů a 29 fen) ve 12 vrzích, což je o 7 štěňat více,  než v roce 2014, v průměru se narodilo 6,5 štěňěte ve vrhu. Celkem bylo využito 10 plemeníků, 1x bylo uskutečněno zahraniční krytí a to psem Cherni Strazhnik Chieftain (6 štěňat).

Bonitace se zúčastnilo pouze 7 jedinců, všichni byli zařazeni do chovu. Jednomu psovi byly zapsány těsné nůžky, 2x byla naměřena výška 51 cm, ostatním byl přiznán čistý bonitační kód.

2016

V roce 2016 se narodilo 86 štěňat (44 psů a 42 fen) v 16 vrzích, což je o 9 štěňat více,  než v roce 2015, v průměru se narodilo 5,4 štěňěte ve vrhu. Celkem bylo využito 12 plemeníků, 2x bylo uskutečněno zahraniční krytí – jednou švédským psem Lejaks Ace Play Now (7 štěňat) a jednou italským psem Hermes-N del Guidante, který je sem na čas zapůjčený k chovu (8 štěňat). Na jeden vrh sem byla zapůjčena fena Seraf De’Brsise Funny Cardinal, byla nakryta výše zmíněným zahraničním psem Lejaks Ace Play Now.

Bonitace se zúčastnilo 15 jedinců, všichni byli zařazeni do chovu. 10x byl přidělen čistý kód, z toho 2 feny byly v kódu 4. Dvěma psům byl přidělen kód 7 (51 cm) Z dalších vad se vyskytly 2x těsné nůžky, 2x chybějící zuby (2x M3) – loni byla poprvé možnost zařadit do chovu i psa s chybějícími M3. Další vady byly 1x zdvojené P1, 1x hnědé oko. Všichni psi byli zařazeni do chovu s povahou 5. Zapůjčený pes Hermes-N Del Guidante také prošel naší bonitací.

2017

V roce 2017 se narodilo 61 štěňat v 11 vrzích, což je o 25 štěňat méně,  než v roce 2016, kdy bylo o 5 vrhů více, v průměru se narodilo 5,5 štěňěte ve vrhu. Celkem bylo využito 9 plemeníků, 2x bylo uskutečněno krytí zapůjčeným italským psem Hermes-N del Guidante, 2x bylo kryto psem Querubin od Dalajského potoka, ostatní plemeníci měli po jednom vrhu

Bonitace se zúčastnilo 18 jedinců (4 psi, 14 fen), všichni byli zařazeni do chovu.

U třech jedinců chyběly M3 (2x M3, 1x M3), jednou byly zaznamenány těsné nůžky, 3x světlé oko s kódem 1, jedna fena měla dlouhá a klenutá bedra.

Byli zbonitovaní tři zahraniční psi: Americký pes von Shaman Irish Image, na vrh zapůjčená fena z Itálie Olympia Lady del Guidante a z Ukrajiny přivezená Kleo’s Well Easy.

2018

V roce 2018 se narodilo 66 štěňat ve 12 vrzích, což je průměr posledních let. Celkem bylo využito 10 plemeníků, z toho byla uskutečněna 2 zahraniční krytí.

Bonitace se zúčastnilo 7 psů, všichni byli zařazeni do chovu, 1x byly zaznamenány těsné nůžky, 1x zdvojený zub, jinak čisté kódy. 2x byla v kódu v celkovém vzhledu 4 (46 a 47cm), 1x 7 (51cm). Byl zbonitovaný pes importovaný z Ruska Trels Amazing Dalaj a fena importovaná z Německa  Ibiza v. Manzenbach.

 

 

 

Zpráva o chovu středních kníračů p+s za roky 2015 - 2018

2015

V roce 2015 se narodilo 84 štěňat ve 12 vrzích (39 psů a 45 fen) – což je o 15 štěňat více než v roce 2014. V průměru 7 štěňat na vrh. Celkem bylo využito 10 plemeníků. Z Chorvatska byla importována fena Elsa Saltus ze Zahrabské (Skippy Saltus ze Záhrabské  x Roxana Saltus ze Záhrabské).

Bonitace se zúčastnilo celkem 12 jedinců, 11x s čistým kódem jednomu psovi bylo napsáno Ub,  dva měli reakci na střelbu.

 

2016

V roce 2016 se narodilo 87 štěňat ve 12 vrzích (39 psů a 45 fen. V průměru zhruba 7 štěňat na vrh. Celkem bylo využito 10 plemeníků, 1x bylo uskutečněno zahraniční krytí italským psem Tamerlano-Ps di Cassa Guiffrida, narodilo se 11 štěňat. Byla importována 3 štěňata: ze Slovenska Meret Imprese (Rapid Reflex Alarm Beskyd x Killy Imprese), z Litvy Vaivorykšte Deimantas (Argentas Kapten Kaempe x Ave Concorde Shablis) a z Ruska Invidia Dios Notte Stella Alarm Beskyd (Ave Concorde Perl x Invidia Dios Dell’Amore)

Bonitace se zúčastnilo celkem 12 jedinců, 2x s čistým kódem, 1x bylo zapsáno hnědé oko, 1x zdvojené P1, 1x chybějící P1 (fena odstoupila), 1x byla naměřena výška 51 cm, 1x vady v úhlení hrudníkových končetin, 1x vady v postavení a pohybu hrudníkových a 1x pánevních končetin, 1x dlouhá bedra. Čtyřem psům byla připsána pohava 6 - důvěřivý, dostatečně sebevědomý, jednou povaha nervózní, agresivní, 2x reakce na střelbu.

 

2017

V roce 2017 se narodilo 83 štěňat ve 12 vrzích– což je o 3 štěňata méně než v roce 2016 při stejném počtu vrhů. V průměru zhruba 7 štěňat na vrh. Celkem bylo využito 11 plemeníků, z toho byli tři zahraniční krytí.

Bonitace se zúčastnilo celkem 15 jedinců, (4 psi a 11 fen)

14 z nich má HD A, jeden má HD C. I zde byli poprvé zařazeni do chovu jedinci s chybějícími zuby (jednou 1x M3, dvakrát 2x M3). Dva psi měli těsný nůžkový skus, dva světlejší oko. Byla bonitována importována fena z Ruska  Notte Stella Alarm Beskyd Invidia Dios.

 

2018

V roce 2018 se narodilo 141 štěňat ve 20 vrzích, což je mnohem více než průměr posledních let. Celkem bylo využito 15 plemeníků, z toho byla uskutečněna 3 zahraniční krytí.

Bonitace se zúčastnilo 11 psů, všichni byli zařazeni do chovu. Až 2 na výjimky byli všichni zařazeni s čistým bonitačním kódem, 2x byly zaznamenány vady hřbetní linie, dlouhá bedra a 1x zaječí ocas. Jedinci byli zařazeni s kódem 4 (46 a 47 cm), jeden s kódem 3 (lehký v požadované výšce)

 

Během let 2015 – 2018 byli importováni tito psi:

Černí:

Von Shaman’s Irish Image, Wittorio Flavago, Ibiza v. Manzebach, Demi Nidonero, Kleo’s Well Easy, Trels Amazing Dalaj

Zapůjčeni k chovu byli:  Hermes del Guidante, Olympia Lady del Guidante, Seraf de Brise Funny Cardinal.

Pepř a sůl:

Deimantes Vaivorykšte, Žaltvyksté Vaivorykšte, Elsa Saltus ze Záhrabské, Kamikatze Saltus ze Záhrabské, Mona Lisa Saltus ze Záhrabské, Invidia Dion Notte Stella Alarm Beskyd, Top Target Snehurka Benavente, Biant Silver Grace

Zapůjčení k chovu: Miccosukees Winning Hand

 

 

To jsou statistiky.

 

 

 

Čeští zástupci se ale neztratili ani na velkých výstavách v zahraničí.

Nejprestižnější výstavy Cruft’s v Anglii se v roce 2015 opět zúčastnila i Lenka Fajkusová se svými „střeďáky“. A navázala na velký úspěch z předešlého roku. Zig Zag Alarm Beskyd byl nejlepším psem a získal titul Cruft’s Winner, Vivien Alarm Beskyd, která byla druhá nejlepší fena. Ve fenách ji porazila jen Lolitta Alarm Beskyd, která později získala BOB.

Kromě výše zmíněného úspěchu na Cruft’s v Anglii si naši psi přivezli tituly i z Evropské výstavy v Norsku:

černý Balu Bohemia Cardinal – Evropský vítěz mladých

černý Jet Black Grand Calvera – Evropský vítěz + BOB

Ze Světové výstavy v Miláně si černá Christine od Dalajského potoka přivezla titul Světový vítěz veteránů a BOB veterán.  Mladý černý Barnie z Doubravského údolí byl Světový vítěz mladých a BOB junior.

V roce 2016 se konala Evropská výstava v Bruselu, odkud si černá Christine od Dalajského potoka přivezla titul Evropská vítězka veteránů a BOB veterán. Pepřatí Amore Mio Alarm Beskyd - Evropský vítěz + BOB, Fair Play Alarm Beskyd - Evropská juniorská vítězka.

Obrovský úspěch zaznamenali naši psi na světové výstavě 2017 v Lipsku, kde černá střední kníračka VASSARI od Dalajského potoka získala titul světová vítězka a BOB z 95 přihlášených psů, Světový vítěz mladých si odvezla fena Lucky Rose Grand Calvera, Světová vítězka Veteránů Nomen Omen Black grand Calvera, Světový vítěz Veterán Deep Purple Grand Calvera a rezervní světový vítěz Faust Black Grand Calvera.

Také u peřatých se dařilo – fena Notte Stella Alarm Beskyd Invidia Dios vyhrála Světového vítěze mladýcha a BOJ.

V roce 2018 se konala Evropská výstava ve Varšavě, kde černá fena Ti Amo Roxy Grand Calvera získala titul Evropská vítězka mladých a pes Wittorio Flavago titul Evropský vítěz mladých. Skoro již tradičně měla velký úspěch Lenka Fajkusová se svými pepřatými, kde získala titul Evropská juniorská vítězka fena Karkulka Alarm Beskyd a Favoritka Alarm Beskyd - Evropská vítězka + BOB. Téhož roku uspěla Karkulka i na světové výstavě, odkud si přivezla titul Světová vítězka mladých.( Autor: -mk- | Informační e-mailVytisknout článek )