Dnešní datum: 30. 05. 2024     | Hlavní stránka | Dokumenty ke stažení | Odkazy | Rozšířené vyhledávání   
  Klub chovatelů kníračů České republiky 1927 z. s.
  IČO: 62931661
HLAVNÍ MENU
AKTUALITY
TOP články
Seznam témat
Kniha návštěv

Historie KCHK
Adresář PKCHK
Adresář předsedů poboček
Adresář poradců chovu
Přihláška
Klubové normativy
Zápisy z předsednictva

CHOVATELSTVÍ
Chov. stanice
Krycí psi
Nakryté feny
Seznam krytí
Nezabřezlé feny
Přehled vrhů
Zdravotní výsledky MK
Zdravotní výsledky SK
Zdravotní výsledky VK
Výsledky bonitací
Výsledky svodů
Termíny akcí KCHK
Standardy
Jak na to?
Dokumenty k vrhu
Posuzovatelé očních vad
Posuzovatel RTG DKK
Zdraví kníračů
Genetika zbarvení srsti
Rozhodčí specialisté
Statistiky z Plemenné knihy

VÝSTAVY
Seznam šampionů
Český junioršampion
Český šampion
Interchampion
Grand šampion
Veteran šampion
Klubový šampion
Klubový šampion - řád pro udělení
Výsledky výstav

VÝCVIK
Výcvikové akce 2024
MR KNÍRAČU STOPAŘŮ 2024
Podmínky nominace na MS ISPU 2024

Přehled vykonaných zkoušek
Klubový šampion práce
Archiv - výcvik

Sponzoři

Zkušební řády
Agility
Záchranáři
Coursing ČR

INZERCE
Inzerce - štěňata
Inzerce - dospělí
Pomáháme si

FOTOGALERIE

Galerie
Přidat obrázek
Videa

Chovatelství - archiv
Knírač malý č., b. Knírač malý čstř. Knírač malý p+s Knírač střední
Knírač velký

LITERATURA
Zpravodaj KNÍRAČ
Knírač 2012->
Knírač 1995-2010
Články

OSTATNÍ
Chov psů
Naši knírači

Plemenná kniha psů ČKS informuje
Vydáno dne 03. 09. 2010 (11277 přečtení)

Většina chovatelů již byla zřejmě informována prostřednictvím svého chovatelského klubu plemene o skutečnosti, že od 1.3. t.r. byl uveden do provozu nový program plemenné knihy ČKS .

I když se každý převod většinou neobejde bez problémů, můžeme nyní konstatovat, že kynologická veřejnost tento přechod nezaznamenala zhoršením kvality služeb ani jejich zpožděním. Pouze v několika konkrétních případech došlo ke zdržení vinou nepřevedených nebo nekompletních dat, což muselo být řešeno s dodavatelem programu. Jednalo se především o sloučení databází plemene belgický ovčák a barevných rázů kníračů malých. Toto opatření bylo nutno učinit s ohledem na možnost výskytu různých variet v jednom vrhu uvedených plemen .


Nově chovatelé zaregistrovali zasílání tetovacích čísel prostřednictvím elektronické komunikace. Od 1.září 2010 je možná i úhrada faktur za služby PK přímo v sekretariátu ČKS platebními kartami typů : EC/MC , Maestro, VISA JCB a Diners prostřednictvím platebního terminálu.


Zásadní úpravou a změnou systému plemenné knihy je vkládání veškerých údajů o jedincích naprosto odděleně do dílčích databází, což v budoucnu přinese výsledky v podobě informací, které si budou moci chovatelské kluby přiobjednat formou dodatkové služby PK. Např. statistika výsledků RTG po plemenících, zpracování výsledků z výstav, vyhodnocení vykonaných zkoušek, aj. ........ .

Plemenná kniha ČKS vydává nejlevnější průkaz původu v rámci ČMKU a je naší snahou aby tak bylo i nadále. Z přijmu plemenné knihy jsou každoročně v souladu s uzavřenými smlouvami odváděny příspěvky chovatelských klubům ve výši téměř 700.000,- Kč .(výše odvodů za rok 2009 a I. pol. 2010 v tab. I. a II) . Proto v případě dalších služeb chovatelským klubům uvažujeme o zpoplatnění pouze takovými částkami , které výrazně nezatíží jejich rozpočet , budou krýt jen ty nejnutnější náklady spojené s touto další službou a výrazně přispějí ke zlepšení informovanosti jak chovatelských klubů tak i chovatelů . V budoucnu předpokládáme i poskytování dalších informací chovatelům tak, aby byly např. informováni o doručení jejich přihlášky plemenné knize a následně i o odeslání vyhotovených průkazů původu na jejich adresu . Chovatel bude mít možnost zjistit , kdy podklady jeho vrhu příslušný poradce chovu PK odeslal, což bude současně automaticky tlakem na poradce chovu , na druhé straně si bude i chovatel moci ověřit, zda PK dodržuje smlouvy uzavřené s chovatelským klubem. Např. Českému klubu německých ovčáků byl předložen návrh na zpracování specifických požadavků klubu , tj. zpracování přehledů souborů výstav ( roční objem cca 2.000 ks výsledků, bonitací ( roční objem cca 450 ks ) a RTG ( roční objem cca 900 ks ) což představuje v konečném výsledku soubory s vyhodnocením plemeníků za několik let zpět , sestavené z cca 33.000 vstupních údajů , za částku 12.000,- Kč .


V současné jednáme s významným výrobcem krmiva o možnosti sponzoringu k dalšímu rozvoji nového programu tak, aby většina nadstandardních služeb chovatelským klubům mohla být poskytnuta bezplatně.

Připravujeme zveřejňování výsledků zkoušek z výkonu v jednotlivých ZKO ihned, jakmile nám budou rozhodčími doručeny. Následně bude možno poskytnout chovatelským klubům informace o počtu a druzích zkoušek v rámci konkrétního plemene.


Po zavedení nových webových stránek ČKS budou veškeré změny na webu automaticky odesílány všem kdo o tuto službu projeví zájem.

( Autor: -mz- | Informační e-mailVytisknout článek )