Dnešní datum: 02. 12. 2021     | Hlavní stránka | Dokumenty ke stažení | Odkazy | Rozšířené vyhledávání   
  Klub chovatelů kníračů České republiky 1927 z. s.
  IČO: 62931661
HLAVNÍ MENU
AKTUALITY
TOP články
Seznam témat
Kniha návštěv

Historie KCHK
Adresář PKCHK
Adresář předsedů poboček
Adresář poradců chovu
Přihláška
Klubové normativy
Zápisy z předsednictva

CHOVATELSTVÍ
Chov. stanice
Krycí psi
Nakryté feny
Seznam krytí
Nezabřezlé feny
Přehled vrhů
Zdravotní výsledky MK
Zdravotní výsledky SK
Zdravotní výsledky VK
Výsledky bonitací
Výsledky svodů
Termíny akcí KCHK
Standardy
Formuláře ČMKU
Přihláška k vrhu - zadní *.pdf, *.doc
Jak na to?
Posuzovatelé očních vad
Posuzovatel RTG DKK
Zdraví kníračů
Genetika zbarvení srsti
Rozhodčí specialisté

VÝSTAVY
Seznam šampionů
Český junioršampion
Český šampion
Interchampion
Grand šampion
Veteran šampion
Klubový šampion
Klubový šampion - řád pro udělení
Výsledky výstav

VÝCVIK
Výcvikové akce
Přehled vykonaných zkoušek
MR KNÍRAČU 2021
Zkoušky z výkonu
Den s kníračem
Podmínky nominace na MS
Klubový šampion práce
Archiv - výcvik

Sponzoři

Zkušební řády
Agility
Záchranáři

INZERCE
Inzerce - štěňata
Inzerce - dospělí
Pomáháme si

FOTOGALERIE

Galerie
Přidat obrázek
Videa

Chovatelství - archiv
Knírač malý č., b. Knírač malý čstř. Knírač malý p+s Knírač střední
Knírač velký

LITERATURA
Zpravodaj KNÍRAČ
Knírač 2012->
Knírač 1995-2010
Články

OSTATNÍ
Chov psů
Naši knírači

2.Mistrovství ČR KCHK stopařů 2004
Vydáno dne 16. 05. 2004 (4311 přečtení)

V sobotu 24.4. 2004 proběhlo na kynologickém cvičišti ZKO Horní Bříza 2. mistrovství kníračů stopařů.

Pořádání se zhostila západočeská pobočka KCHK ČR a ZKO Horní Bříza. Na akci bylo přihlášeno celkem dvanáct psovodů, z toho jeden ze Slovenska, další dva nebyli přijati, neboť nejsou členy KCHK ČR. Jedna závodnice se po zahájení omluvila, takže nakonec k samotnému mistrovství nastoupilo 11 psovodů. Složení přihlášených velikostních rázů bylo následující: 5x MK, 2x SK a 5x VK.

Stopy posuzoval ve svižném tempu pan Miroslav Kasík, samotné našlapání stop provedli ing. Miroslav Ulč a František Březina, vedoucím stop byl pověřen pan Jiří Tyc.

Ráno od sedmi hodin začala prezentace a veterinární přejímka, která byla ukončena těsně před slavnostním zahájením. Přítomné přivítal hlavní pořadatel Jiří Škubal. Závodníci minutou ticha uctili památku kníračkáře a kamaráda Tomáše Povy, kterému bylo toto mistrovství věnováno. Po nezbytných pořadatelských informacích a úkonech začalo losování startovních čísel, které bylo napínavé od samého začátku. Jednička ne a ne najít svého majitele a tak až předposlední losující paní Hana Župková udělala tomuto číslu radost.

V devět hodin bylo zahájeno samotné posuzování dvouhodinových stop ve tvaru R s obloukem a čtyřmi předměty, z toho 1x dřevo, 1100 kroků dlouhé. Terén i počasí bylo ideální, příjemné osení a oblačno. Hned na první stopě velký knírač King z Destru potkal srnu, což mělo za následek ukončení a 20 bodů. V pořadí třetí na stopu nastoupila Jana Malinská z východočeské pobočky s Gigolem Pip Strážce klidu. Závodily jen 4/5 psa, neboť tento velký knírač přišel při šarvátce o ucho, což však nemělo vliv na jeho výkon. Podle rozhodčího pana Kasíka pomalé, avšak přesné vypracování, přineslo po dvaceti minutách práce 92 bodů. Rukavice byla hozena. Zdvihnout se jí snažil Jiří Pfeiler a velký knírač Lex z Destru. První předmět mu "nevoněl", tak proč se jím zdržovat. Pět bodů pryč a na konci chyběly, výsledných 90 bodů nestačilo.Tajným favoritem byla díky FH2 Fatima PI-FA z Vrbna paní Lenky Kubálové. I tentokrát bylo 87 bodů málo, snad příště. Na rozlehlých polích na stopě číslo 8 vyděsily startující koroptve v bezprostřední blízkosti Bessy Tazmánský čert pana Jiřího Škubala. Tato velká kníračka se ani po opakovaném uvedení na stopu přes veškerou snahu nechytla a bylo z toho 43 bodů. Podobný osud potkal i Pavla Kozáka s malým kníračem Emorem Ardnaxela. Tento několikanásobný účastník kníračích mistráků zůstal na 48 bodech. Loňská obhájkyně titulu Helena Čuřillová a dědeček střeďák Art od Dalajského potoka ukončili stopu na prvním úseku z důvodu ovlivňování psa. Slovenský účastník Jaroslav Gajdoš si přijel do Čech pro nulu. Malou kníračku zajímala ve větru vlající lehká stopovačka. Změna výcvikové pomůcky nebo "špionáž" pro další ročník? Uvidíme prý na republice ve Strakonicích.

Je dostopováno. Mistrem České republiky kníračů stopařů pro rok 2004 se stala paní Jana Malinská a velký knírač Gigolo Pip Strážce klidu, druhý skončil Jiří Pfeiler a velký knírač Lex z Destru a třetí Lenka Kubálová a velká kníračka Fatima PI-FA z Vrbna. Vítězům předal poháry ředitel závodu MUDr. Viktor Beneš a hlavní výcvikář KCHK ČR Jaroslav Vidrna, putovní pohár který věnovala chovatelská stanice Tazmánský čert předal Janě Malinské majitel stanice Jiří Škubal. Pohár pro nejlepšího velkého knírače od chovatelské stanice Strážce klidu, který přivezla Jana Malinská, putoval zpět do této stanice díky Gigolovi Pip Strážce klidu. Všichni účastníci obdrželi diplom a medaili a logem MČR stopařů a tašky od sponzorů HST Čejka a Aport. Všem, pořadatelům, kladečům i závodníkům na závěr poděkoval výcvikář Jaroslav Vidrna a rozhodčí pan Miroslav Kasík.

Na závěr. Je jen škoda, že po vyhlášení téměř všichni pospíchali domů. Že by trénovat na příští ročník? Ti, co zůstali potrénovali, popovídali, pojedli a popili...

Tak za rok na stopařích AHOJ.

VÝSLEDKY:

poř.

psovod - pobočka KCHK

jméno psa / ráz

body

1.

Jana Malinská - východočeská

Gigiolo Pip Strážce klidu / VK

92

2.

Jiří Pfeiler - středočeská

Lex z Destru

90

3.

Lenka Kubálová - jihočeská

Fatima Pi-Fa z Vrbna / VK

87

4.

Zuzana Rozová, Ing. - pražská

Princess Peg z Roznetu / MK

75

5.

Jarmila Kadlecová - severočeská I.

Bora z Artova / MK

63

6.

Helena Vacínková - pražská

Aram Borůvka / SK

57

7.

Pavel Kozák - západočeská

Emor Ardnaxela / MK

48

8.

Jiří Škubal - západočeská

Bessy Tazmánský čert / VK

43

9.

Hana Župková - pražská

King z Destu / VK

20

10.

Helena Čuřilová - jihomoravská

Art od Dalajského potoka / SK

15

11.

Jaroslav Gajdoš - Slovensko

Issexa z Dolného Turca / MK

0

Jiří Škubal( Autor: -mš- | Informační e-mailVytisknout článek )