Plemenná kniha ČKS upozorňuje

Autor: -mz- (zajickova@kostax.cz), Téma: Jak na to?
Vydáno dne 14. 02. 2012 (3073 přečtení)
Tetovací čísla nebo hlášení vrhů - žádostí

Tetovací čísla nebo hlášení vrhů  -  žádostí

Žádosti o vydání tetovacích  čísel  nebo hlášení  vrhu u plemen čipovaných můžete u plemen zapisovaných v ČKS zasílat elektronicky na adresy  veronika.pecharova@kynologie.cz

Přidělená tetovací čísla Vám budou vyřízena elektronicky , stejně tak v případě, že pošlete žádanku poštou a uvedete elektronickou adresu nebo je nám Vaše el. adresa známa.

Zápisy výsledků RTG .

Žádáme majitele rentgenovaných jedinců , aby výsledky s originály průkazu původu zasílali co nejdříve po jejich doručení od vyhodnocovatele. Opakovaně dochází k případům, kdy majitel má výsledky doma více jak rok a požaduje vyřízení v úterý obratem s tím , že ho potřebuje  obratem , aby se mohl v sobotu zúčastnit výstavy. Samozřejmě i takové žádosti samozřejmě vyřídíme, ale může se stát, že dojde ke zdržení na poště a to neovlivníme.

Vystavování pracovních certifikátů.

   Vystavování certifikátů je dáno směrnicí ČMKU , proto jen upozorňujeme ,že ČKS vydává certifikáty pouze na zkoušky složené v ZKO ČKS, případně na zkoušky složené v zahraniční po ověření u zahraniční pořadatelské organizace.

Neplatné průkazy původu .

   Plemenná kniha psů zadržela průkazy původu následujících německých ovčáků s nepravdivými údaji o výsledcích RTG DKK. Z důvodu znehodnocení byly jako neplatné zadrženy.

Edgar ze Zlaťáku, CMKU/DS/ 76107/09, tet. č. 32291 

Cina Jos.Pok , CMKUI/DS/72764/09, te.č. 03078 

Archie Hartis Bohemia, CMKU/DS/ 71438/08 , tet.č. 46854, 

 

ČKS podává v této záležitosti prostřednictvím právní zástupkyně trestní podání z důvodu pokusu o podvod a poškozování dobrého jména ČKS.

 

V  této souvislosti bylo rozhodnuto vydávat nejpozději od 1.3.2012 ke všem vývozním průkazům původu přílohu, ve které budou uvedeny všechny skutečnosti o vyváženém jedinci  ( RTG, složené zkoušky ) .